Wyburzenie starej bazy ZUK na Oświęcimskich Bulwarach

19 czerwca 2017

Niewiele już zostało po byłej bazie Wydziału Oczyszczania Miasta Zakładu Usług Komunalnych, która do końca ubiegłego roku mieściła się przy Bulwarach. W czerwcu bieżącego roku rozpoczęte zostały prace rozbiórkowe budynków znajdujących się w tym miejscu.

Działania te mają na celu poprawienie estetyki Starego Miasta, w związku z czym Urząd Miasta Oświęcim we współpracy z Krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno - architektonicznej zagospodarowania fragmentu terenu w obszarze Starego Miasta w Oświęcimiu. Celem tego konkursu ma być ”uzyskanie najlepszej pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym koncepcji zagospodarowania terenu w obszarze Starego Miasta, której realizacja pozwoli na podniesienie jakości przestrzeni publicznej podkreślając szczególny kontekst kulturowy”. Na przełomie września i października zostanie wybrana koncepcja, która zostanie poddana opinii publicznej. Urząd Miasta Oświęcim stawia na spełnienie potrzeb mieszkańców oraz na rozwój turystyczny.

Wydział Oczyszczania Miasta obecnie znajduje się przy ul Bema gdzie rozbudowano i przebudowano część istniejącego budynku administracyjnego na pomieszczenia biurowe i socjalne. Wybudowano także halę garażową dla pojazdów specjalistycznych z pasem manewrowym i parkingiem oraz wykonano nową drogę dojazdową. Klienci Zakładu Usług Komunalnych mogą teraz załatwić wszystkie sprawy przy ul. Bema 12A.