Grobonet - praktyczna aplikacja ułatwiająca administrację cmentarza oraz ogólnopolska baza osób pochowanych

29 września 2021

Od kilku lat udostępniamy Państwu system Grobonet. To intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja, która ułatwia Nam, jako Zarządcy Cmentarza Komunalnego w Oświęcimiu pracę i administrację, a także pomaga Państwu m.in. odnaleźć na mapie cmentarza grobu osoby pochowanej.

Grobonet z racji swojej funkcjonalności umożliwił i udogodnił w tych zabieganych i trudnych czasach załatwienie wielu formalności związanych z usługami cmentarnymi. Teraz bez względu na to czy mieszkają Państwo zagranicą, czy też z jakiejkolwiek innej przyczyny zjawienie się w Naszym biurze nie jest możliwe osobiście wystarczy przez przeglądarkę internetową wejść na stronę www.oswiecim.grobonet.com i wybrać zakres „pomocy” jakiej Państwo oczekują lub też wyszukać interesujące Państwa informacje:

· Mapa cmentarza

· Rocznice urodzin i śmierci

· Nekrologi

· Cennik usług wykonywanych przez Cmentarz Komunalny

· Regulamin

· Kontakt


Chcąc wyszukać grób na Naszym cmentarzu wystarczy kliknąć zakładkę „Wyszukiwarka”, następnie wpisać imię i nazwisko osoby pochowanej.Po odnalezieniu miejsca pochówku osoby zmarłej w następnym kroku otrzymamy informację o:

· lokalizacji grobu: sektor, rząd, numer grobu (mogą Państwo podejrzeć na mapie dokładne miejsce pochówku i w razie konieczności wydrukować mapę, tak aby ułatwić dotarcie do grobu)

· dacie urodzenia oraz śmierci

· innych osobach pochowanych w grobie

· zdjęcie nagrobka (staramy się uzupełniać je na bieżąco, ze swojej strony prosimy, że jeżeli dokonują Państwo zmian na nagrobku: budowa/przebudowa, dodanie epitafium, czy zmiana napisów, o informację. Dzięki temu będziemy mogli zaktualizować zdjęcie w bazie)

Usługi z jakich mogą Państwo skorzystać to:

· zapalenie wirtualnego znicza - posiadającego podpis osoby, która je zostawiła, np. „Markowi, kochająca żona Ewa”, „córka Monika z wnukami”

· zlecić opiekę nad grobem: sprzątanie, zapalenie znicza, położenie kwiatów

· opłacić miejsce na cmentarzu

· dodać życiorys osoby zmarłej – chcąc uczcić pamięć, mogą Państwo napisać kilka informacji, wspomnień o pochowanym

Oczywiście wiemy, że mimo możliwości świadczenia przez Nas zdalnie usług cmentarnych, odwiedziny grobu bliskich to dla wielu z Państwa to bardzo poruszające przeżycie i nic go nie zastąpi. Mamy jednak nadzieję, że części z Państwa, którzy chcą, lecz nie mogą zjawić się osobiście w Naszej nekropolii system Grobonet pomoże w opiece nad mogiłami i uczczeniu pamięci zmarłych.