Prelekcje dla dzieci

15 czerwca 2022
Prelekcje dla dzieci
Zeszły tydzień minął pod znakiem edukacji ekologicznych. Oprócz konkursu plastycznego, zorganizowaliśmy również dla dzieci lekcje terenowe, które odbywały się na Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bema 12A.

W dniach 14-15 czerwca mieliśmy przyjemność gościć uczniów klas I-II wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.
Podczas przeprowadzonych lekcji, dzieci dowiedziały się, czym dokładnie zajmuje się Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Oświęcimiu, a także sprawdziliśmy ich niemałą już wiedzę z zakresu prawidłowej segregacji odpadów komunalnych oraz pokazaliśmy, czym jest i jak funkcjonuje PSZOK. Dodatkową atrakcją był pokaz sprzętów specjalistycznych, w tym śmieciarki, za kierownicą której każde dziecko mogło zasiąść i poznać, z czym wiąże się praca kierowcy tego niezwykłego pojazdu.

Na koniec, ogromna wiedza naszych małych gości została nagrodzona drobnymi upominkami. Bezcenna była możliwość przedstawienia naszej pracy z bliska. Cieszymy się zainteresowaniem najmłodszych tematem ekologii. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!