W dniu 27 maja 2017r. na Placu Pokoju w Oświęcimiu odbyła się kolejna edycja EKOMAJÓWKI. Pogoda dopisała dzięki czemu mieszkańcy Oświęcimia tłumnie przybyli, aby razem z ogranizatorami poprzez zabawę podnosić swoją świadomość ekologiczną.

Jak co roku firmy działające w sektorze ekologicznym, m. in.: producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, producenci z sektora ekologicznych technologii, producenci kwiatów i krzewów, pszczelarze, twórcy eko-biżuterii, porady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia mogli zaprezentować się mieszkańcom na indywidualnych stoiskach wystawionych w części o nazwie EKO-PASAŻ.

Nie zabrakło również spółek miejskich: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. oraz oczywiście Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Coroczna edycja „Kwiaty za elektrograty” obsługiwana przez naszą Spółkę przyciągnęła tłumy mieszkańców Oświęcimia, którzy chętnie wymieniali zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zamian za kwiaty.

Prawdziwą furorę na naszym stanowisku zrobiło Ekologiczne Koło Fortuny. Mieszkańcy uczyli się i sprawdzali swoją wiedzę poprzez odpowiedzi na szereg pytań ekologicznych. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi mogli wylosować wyjątkowe nagrody.

Wśród wielu nagród były też nagrody specjalne ufundowane przez :

 1.    Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o.
 2.    Miasto Oświęcim
 3.    Bank Pocztowy
 4.    Plantpol Spółka z o.o.
 5.    Sklep Komputerowy Hash S.C.
 6.    Park Family Fun
 7.    Kino Cinema w Oświęcimiu
 8.    Sklep Smakosz z żywnością ekologiczną.
 9.    Kula Hula
 10.    Molo
 11.    Gospodarstwo Ogrodnicze Pan Jan Korek
 12.    Euro Kadr
 13.    Fitnes Club Paola

Dodatkowo każda osoba odwiedzająca nasze stanowisko otrzymywała kupon. Wśród osób, które otrzymały kupon o godzinie 19.00 przy głównej scenie rozlosowaliśmy piękne kwiaty i krzewy.

W imieniu Zarządu i pracowników Spółki dziękujemy za odwiedzenie naszego stanowiska i zapraszamy za rok!