Wydział Gospodarki Komunalnej

Wydział Gospodarki Komunalnej zlokalizowany jest w siedzibie głównej Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Oświęcimiu przy ul. Bema 12A. Do 2012 roku nazywany Wydziałem Oczyszczania Miasta z pierwszą siedzibą przy ul. Bulwary w Oświęcimiu:Zadaniem tej jednostki strukturalnej Spółki jest realizacja szeregu prac związanych między innymi z: gospodarowaniem odpadami, w tym odbieraniem, transportem i zbieraniem odpadów, utrzymaniem terenów zielonych, prowadzeniem akcji zimowej, odbiorem nieczystości ciekłych czy organizacją Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla mieszkańców. Ponadto Wydział prowadzi sprzedaż urządzeń do gromadzenia odpadów komunalnych - pojemników.

Wysoka jakość świadczonych usług jest wynikiem wieloletniego doświadczenia na rynku, a także posiadania szerokiej floty pojazdów specjalistycznych, w tym: pojazdów do zbierania odpadów komunalnych typu "śmieciarka" (do obsługi pojemników od pojemności 120 litrów do 5000 litrów oraz śmieciarki małogabarytowe do obsługi trudnodostępnych posesji), pojazd z HDS, pojazdy wyposażone w urządzenia hakowe i bramowe do transportu odpadów gromadzonych w specjalnych kontenerach, pojazdy do zbierania segregowanych odpadów komunalnych bez funkcji kompaktującej (izotermy), w tym także jedna z nielicznych w Polsce śmieciarek posiadającej trzy komory.

Ponadto, przeważająca większość floty została doposażona w system poprawy bezpieczeństwa obsługi w postaci zestawu kamer szerokokątnych zamontowanych na zabudowie (więcej można przeczytać tutaj). Natomiast każdy z pojazdów posiada system pozycjonowania GPS.

Swoją ofertę kierujemy zarówno do podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych, a także jednostek organizacyjnych miast i gmin. Pełna oferta usług realizowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej znajduję się poniżej.

Oferta usług Wydziału Gospodarki Komunalnej

Gospodarowanie odpadami komunalnymikliknij, aby rozwinąć

Gospodarowanie odpadami niebezpiecznymi i innymi niż niebezpiecznekliknij, aby rozwinąć

Zimowe utrzymanie dróg i chodników - prowadzenie akcji zimowejkliknij, aby rozwinąć

Letnie i pozimowe oczyszczaniekliknij, aby rozwinąć

Utrzymanie terenów zielonych, pielęgnacja zielenikliknij, aby rozwinąć

Odbiór nieczystości ciekłych, w tym opróżnainie zbiorników bezodpływowych

Prowadzenie Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnychkliknij, aby rozwinąć

Usługi pozostałe - najem kontenerów, kabin WC i usługi specjalistycznekliknij, aby rozwinąć

Sprzedaż i wynajem pojemników do gromadzenia odpadów komunalnychkliknij, aby rozwinąć

Skontaktuj się z nami!