Ekomajówka 2018

18 maja 2018
Ekomajówka 2018

W dniu 13 maja 2018r. na Placu Pokoju w Oświęcimiu odbyła się kolejna edycja EKOMAJÓWKI. Pogoda dopisała dzięki czemu mieszkańcy Oświęcimia tłumnie przybyli, aby razem z ogranizatorami poprzez zabawę podnosić swoją świadomość ekologiczną.

Jak co roku firmy działające w sektorze ekologicznym, m. in.: producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, producenci z sektora ekologicznych technologii, producenci kwiatów i krzewów, pszczelarze, twórcy eko-biżuterii, porady zdrowego żywienia oraz zdrowego stylu życia mogli zaprezentować się mieszkańcom na indywidualnych stoiskach wystawionych w części o nazwie EKO-PASAŻ.

Nie zabrakło również spółek miejskich: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Składowiska Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. oraz oczywiście Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. i nowo utworzonej Spółki Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Coroczna edycja „Kwiaty za elektrograty” obsługiwana przez naszą Spółkę przyciągnęła tłumy mieszkańców Oświęcimia, którzy chętnie wymieniali zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w zamian za kwiaty.

Prawdziwą furorę na naszym stanowisku, które zorganizowaliśmy wspólnie z Miejskim Zakładem Usług Komunalnych Sp. z o.o. zrobiło Ekologiczne Koło Fortuny. Mieszkańcy uczyli się i sprawdzali swoją wiedzę poprzez przyporządkowania odpadu do odpowiedniego pojemnika na odpady segregowane. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi mogli wylosować wyjątkowe nagrody.

Wśród wielu nagród były też nagrody specjalne ufundowane przez :

 1. Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o.
 2. Miejski Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o.
 3. Miasto Oświęcim
 4. UPC
 5. Plantpol Spółka z o.o.
 6. Sklep Komputerowy Hash S.C.
 7. OMAG
 8. Kino Cinema w Oświęcimiu
 9. Sklep Smakosz z żywnością ekologiczną.
 10. Kula Hula
 11. Molo
 12. Gospodarstwo Ogrodnicze Pan Jan Korek
 13. Joy Factory

Dodatkowo każda osoba odwiedzająca nasze stanowisko otrzymywała kupon. Wśród osób, które otrzymały kupon o godzinie 19.45 przy głównej scenie rozlosowaliśmy piękne kwiaty i krzewy.

W imieniu Zarządu obu Spółek oraz pracowników dziękujemy za odwiedzenie naszego stanowiska i zapraszamy za rok!