Aplikacja Grobonet

29 maja 2018
Aplikacja Grobonet

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Miasta Oświęcim oraz osób których bliscy pochowani są na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu, Spółka udostępniła Interaktywny Administrator Cmentarza (GROBONET).

Aplikacja GROBONET działa od pięciu lat i na bieżąco jest modyfikowana o nowe wersje. Program zabezpiecza prawidłową pracę administracji cmentarza i umożliwia osobom bliskim odnalezienie zmarłych w bazie osób pochowanych oraz zlokalizowanie ich grobów na mapie cmentarza. Aplikacja ma też zaletę, że nie wychodząc z domu możemy zlecić opłatę miejsca (grobu) na cmentarzu, wykonania prac porządkowych przy grobie, umycia grobu, położenia kwiatów oraz zapalić wirtualny znicz bliskiej osobie. Dodatkowo jest możliwość zlecenia wykonania nowych zdjęć nagrobków i umieszczenia ich w programie.

Z poziomu przeglądarki internetowej osoba szukająca miejsca pochówku swoich bliskich na cmentarzu może je odnaleźć błyskawicznie i praktycznie z każdego miejsca na świecie może dowiedzieć się o dniu i godzinie pogrzebu osoby zmarłej (nekrolog). Ponadto można tu dowiedzieć się o obowiązujących cenach, oraz przeczytać regulamin cmentarza.

Pragniemy przybliżyć Państwu aplikację opisując poniżej jej funkcjonalność.

Chcąc skorzystać z aplikacji musimy wejść na stronę Cmentarza Komunalnego w Oświęcimiu lub bezpośrednio w link:

http://oswiecim.artlookgallery.com/grobonet/start.php


W polu wyszukiwania wpisać można imię, nazwisko, rok lub datę urodzenia albo śmierci, osoby której grobu szukamy. Możliwe jest wpisanie jednej lub więcej spośród tych informacji. Im więcej informacji wpiszemy, tym bardziej szczegółowe wyniki otrzymamy. Można też skorzystać z formularza szczegółowego.

Po wciśnięciu klawisza ENTER lub kliknięciu SZUKAJ, wyświetlone zostaną wyniki czyli wszystkie osoby spełniające zadane kryteria.

Po wybraniu osoby którą poszukiwaliśmy pojawia się podstrona dedykowana osobie zmarłej.Podstrona zawiera informację takie jak data urodzenia i data śmierci. Możliwe jest dodanie zdjęcia grobu.

Po kliknięciu w mapę pojawia się dokładna mapa sektora w którym znajduje się grób. Mapę taką można wydrukować.
Dodatkowe funkcje to:

- Przejrzenie dokładniejszej mapy

- Opcja „zobacz inne osoby pochowane w tym grobie”

- Zamawianie sprzątanie grobu

- Opłacenie miejsca

- Możliwość zapalenia wirtualnego znicza, który widoczny będzie przez 7 dni
Spółka zachęca do korzystania z systemu GROBONET.


Na pytania dotyczące funkcjonalności systemu odpowiedzi udzielą nasi pracownicy cmentarza.