Informacja! Segregacja odpadów opakowaniowych szkła

31 marca 2021
Zakład Usług Komunalny Sp. z o.o. w Oświęcimiu, jako podmiot realizujący usługę odbioru odpadów komunalnych, w tym opadów segregowanych w obsługiwanych gminach, zwraca się z prośbą o poprawne umieszczanie odpadów w dedykowanych workach odpowiedniego koloru dla danego rodzaju odpadów. Ponadto mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa i naszych pracowników prosimy o nieumieszczanie rozbitych opakowań szklanych w workach. Może to powodować rozcięcie worków z odpadami szklanymi, co może stanowić poważne zagrożenie dla pracowników obsługujących Państwa posesje, które może skutkować wypadkami w pracy.

Do worka o kolorze zielonym wrzucamy tylko szkło opakowaniowe w całości. Pod tym pojęciem rozumie się puste opakowania szklane bezbarwne i kolorowe po produktach spożywczych, kosmetycznych, chemicznych i gospodarstwa domowego, takie jak butelki czy słoiki.

Przed wrzuceniem odpadów do worka należy pamiętać o usunięciu nakrętek metalowych lub z tworzywa sztucznego, które powinny trafić do worka o kolorze żółtym. Opakowania nie muszą być całkowicie czyste, jednak muszą być opróżnione z zawartości. Nie ma również potrzeby usuwania z nich papierowych etykiet.

Ponadto do worka przeznaczonego na odpady opakowaniowe ze szkła nie wrzucamy szyb, naczyń żaroodpornych, naczyń nietłukących się, talerzy, porcelany, ceramiki czy luster.