SOK JABŁKOWY LAUREATEM ETAPU REGIONALNEGO KONKURSU

19 czerwca 2017
SOK JABŁKOWY LAUERATEM
ETAPU REGIONALNEGO
KONKURSU
"MÓJ RYNEK - MÓJ PRODUKT 2015"

Do etapu regionalnego konkursu "MÓJ RYNEK - MÓJ PRODUKT 2015" organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Miasto Oświęcim zgłosiło wybrany przez naszą Spółkę m.in. sok jabłkowy tłoczony ze świeżych owoców przezJana Korka.

Oprócz Targowiska Miejskiego w Oświęcimiu wpłynęły również zgłoszenia z targowisk w Bochni, Miechowie, Korzennej i Szczucinie. W sumie wojewódzka kapituła konkursu z wicemarszałkiem Stanisławem Sorysem na czele, oceniła 12 produktów.

Wygrał sok produkowany z owoców pochodzących z sadów w gospodarstwie Pana Jana Korka, który można zakupić na naszym Targowisku Miejskim w Oświęcimiu oraz lody jogurtowe produkowane przez CAFETERIA ESPRESSO Artura Lorysia dostępne na targowisku w Bochni.

Wicemarszałek Stanisław Sorys przekazując nagrody podkreślił, że ten konkurs nie tylko promuje produkty lokalne, wytwarzane tradycyjnymi metodami, ale też miejsca, gdzie można te wyroby znaleźć. Gratulacje zwycięzcom złożył również wiceprezydent miasta Oświęcimia Andrzej Bojarski.

W ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się w Warszawie 16 maja 2015r. Ogólnokrajowa Kapituła Konkursowa powołana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokona oceny zgłoszonych przez Marszałków Województw produktów, a następnie wyłoni trzy produkty, które uzyskały największą liczbę punktów i przyzna im odpowiednio I, II i III miejsce w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!